12 Įprastų Dalykų, Kurių Reikšmės Nežinome

Kai kurie dalykai gyvenime tokie įprasti, kad, atrodo, jų nė nepastebime. Jų funkcija yra aiški ir suprantama, tačiau ne visų... Kartais nežinome, kodėl kai kurie dalykai apskritai egzistuoja arba kokia jų paskirtis.

Nežinojome iki šiol! Jei skaitai šį straipsnį – šiaip tai ir taip aišku, kad skaitai – sužinosi, kodėl egzistuoja kai kurie dalykai ir kam jie skirti. Dabar savo žiniomis nustebinsi net ir labiausiai pasipūtusius savo giminaičius ar mažus vaikus... Kas nenori būt už juos gudresnis?

1

Vaisių lipdukai

Vaisių lipdukai žymi šalį ir gamintoją, tačiau turėtum žinoti, ką reiškia ant jų esantys skaičiai. Jei ant vaisiaus esančiame numeryje yra 4 skaičiai, prasidedantys 4, reiškia, kad vaisius apipurkštas pesticidais. 5 skaičiai, prasidedantys 9? Reiškia, kad vaisius užaugo organiškai. 5 skaičiai, prasidedantys 8? Šis vaisius genetiškai modifikuotas.

source

2

Skylutė spurgoje

Šiandien spurgos gaminamos įvairiausių rūšių ir formų, tačiau seniau dėl prastų technologijų būdavo sudėtinga nustatyti, ar vienodai iškepė spurgos kraštai ir vidurys. Paprastai, spurgos vidurys likdavo žalias. Tad per vidurį buvo padaroma skylutė, kurios dėka visa spurga iškepdavo vienodai.

source

3

Taškeliai ant stiklo

Ar esate pastebėję, kad automobilių stiklus „nusėję“ juodi taškeliai, kurie ryškiausiai matomi langų kraštuose? Šie taškai vadinami fritais. Tai – ant stiklo užtepti ir krosnyje pakaitinti keraminiai dažai. Tokiu būdu gaunamas šiurkštus keraminis paviršius, kuris nenusiplauna ir atlieka kelias naudingas funkcijas. Jis nuo ultravioletinių spindulių apsaugoja hermetiką, kuriuo tvirtinamas stiklas. Tad stiklas yra įtvirtinamas, pro jį nepatenka drėgmė ir ultravioletiniai spinduliai. Juodi taškeliai taip pat atlieka ir estetinę funkciją – „paslepia“ hermetiko sluoksnį, kuris būtų matomas.

source

4

Akiniai nuo saulės

Pirmuosius akinius nuo saulės išrado Arkties gyventojai, kad apsaugotų akis ir jų neakintų stipriai saulėje blizgantis sniegas. 12 amžiuje šiuo išradimu susižavėjo kinai. Tuo metu akinius nuo saulės šioje šalyje pamėgo dėvėti teisėjai, kurie taip siekdavo paslėpti savo emocijas nuo liudytojų.

source

5

Sąsiuvinio paraštės

Manėte, kad paraštės sąsiuvinyje paliktos, kad būtų smagiau žaisti laivų mūšį? Iš tikro senovėje popierių dažnai mėgdavo graužti pelės ir žiurkės, tad paraštės būdavo paliekamos kaip savotiška apsaugos priemonė – graužikams reikėdavo įdėti daug darbo, kol pasiekdavo tai, kas užrašyta, tad vertingos žinios tokiu būdu būdavo išsaugomos.

source

6

Golfo kamuoliukų nelygumai

Pirmieji golfo kamuoliukai buvo lygaus paviršiaus. Tačiau vėliau golfo žaidėjai suprato, kad geriau sekasi žaisti su kiek padėvėtais kamuoliukais. Gamintojai greitai suvokė, kad iš to galima daugiau uždirbti, tad pradėjo gaminti kamuoliukus, kurie turėjo nelygų paviršių.

source

7

Pusė diržo

Pusė diržo – tai gabalėlis medžiagos ar odos, kurį neretai matome prisiūtą palto ar švarko nugaroje. Pirmiausia jie pradėti naudoti siuvant senovinius karinius paltus. Senais laikais paltai būdavo siuvami daug didesni nei dabar, tad pusę diržo buvo galima atsegti ir iš palto pasidaryti antklodę nakčiai.

source

8

Skylutės spynoje

Spynos dažniausiai kabinamos lauke. Išorėje tvyranti drėgmė nėra naudinga iš metalo pagamintai spynai, tad skylutės spynos apačioje padarytos tam, kad per jas galima būtų įšvirkšti alyvos, norint, kad spyna tvarkingai užsirakintų bei atsirakintų ir ilgai tarnautų.

source

Daugiau!
9

Juostelės ant ausinių kištukų

Ant ausinių kištukų matome 2—3 juosteles. Kiekvienoje juostelėje esantys laideliai eina į abi ausines. Be jų girdėtume garsą tik iš vienos ausinės.

source

10

Įrėžiai ant monetų kraštų

Senovėje žmonės norėdami uždirbti papildomų pinigų, nukirsdavo monetų kraštus ir parduodavo metalą (kuris tada buvo gana brangus), o apgremžtas monetas toliau naudodavo kaip geras. Valdžiai tai nepatiko, tad 16 amžiuje ant monetų kraštų pradėti daryti įrėžiai, kad matytųsi, ar jos nebuvo „apkarpytos“, siekiant pasipelnyti.

source

11

Nagų odelės

Odelės yra kietesnis odos sluoksnis prie nago pradžios. Jos apsaugo nagą nuo infekcijų, tad nešalinkite jų!

source

12

R-simbolis

R raidė apskritime reiškia, kad prekinis ženklas yra oficialiai užregistruotas JAV patentų biure. Tad jeigu kažkas mėgins nukopijuoti tam tikrą prekę, gali atsidurti teisme.

source

Komentarai

Mylintis Vyras Ir Tėtis Atskleidžia Savo Kasdienybę Piešiniuose Straipsniai

Pascal Campion – nuostabus menininkas, sugebantis savo kūriniuose užfiksuoti gražiausias kasdienybės akimirkas. Kam reikalingos nuotraukos, kai gali piešti taip, kaip jis?

Ar Jūsų Naguose Neatsispindi Sveikatos Sutrikimai? Straipsniai

Nesvarbu, kokios madingos būtume, karts nuo karto turėtume užmest akį į savo nelakuotus nagus, nes jie gali nemažai pasakyti apie mūsų sveikatą.

Slaptąją Baleto Pusę Atskleidžia Šokiruojančios Balerinos Nuotraukos Straipsniai

„Žiūrovai dažniausiai mato tik vieną baleto pusę – jo grožį ir eleganciją, tačiau baletas daugiau nei pasaulis, tai – visata.“

15+ Nuotraukų, Kuriose Keisti, Bet Labai Mieli Augintiniai! Straipsniai

Nors daugelis gyvūnų labai protingi ir gudrūs, tačiau net ir jie gali patekti į įvairias keistas situacijas. Niekad nesužinosite, kodėl jie taip pasielgė!

Nepatikėsit, Koks Ateivių Namas Bus Pastatytas Kalifornijos Dykumoje Straipsniai

Šio namo projektą, kurio atsisakė užsakovai iš Vokietijos, sukūrė dizaineris James Whitaker iš Londono. Netrukus jame apsigyvens kino prodiuseris ir jo žmona iš Los Andželo.

Ištirps Net Ir Ledinės Širdys: Milžiniškų Šunų Bei Mažyčių Vaikų Draugystė Straipsniai

Knygoje publikuojama per 100 nuotraukų su dideliais šunimis – niufaundlandais, senbernarais, dogais ir dalmantinais – bei jų mažaisiais draugais.

Norit Pamatyti Tikrą Žiemą? Prašom! Straipsniai

Kai kuriose pasaulio vietose vis dar būna tikra žiema. Gerai, kad ten gyvenantys žmonės nebijo stingdančio šalčio ir užfiksuoja gražiausias žiemos akimirkas.

Nustebsite: Brukline Apsigyveno Milžiniškas Taksų Veislės Šuo! Straipsniai

Ar kada teko imtis meninio projekto apie savo augintinį? Mičui Boyeriui teko.

Nuotraukų Serija, Kurioje Užfiksuota Vėžiu Sergančios Moters Kova Su Liga Straipsniai

Sausio 22–28 dienomis visame pasaulyje buvo minima gimdos kaklelio vėžio diena. Moterys raginamos nerizikuoti savo gyvybe bei kviečiamos pasitikrinti sveikatą.

20 Dalykų, Kuriuos Supras Tik Mamos Straipsniai

20 dalykų, kuriuos supras tik mamos – suprasi ir tu, kadangi tau jau teko tai išgyventi arba išgyveni tai dabar ir, tikėtina, kad dar teks išgyventi ateityje...

Knieti Nusiskusti Veido Plaukelius? Štai Kas Nutiko Tai Padariusioms Moterims! Straipsniai

Ne, kalbame ne apie antakius ar pūkelius virš viršutinės lūpos, o apie tuos vos matomus plaukelius ant veido.

Pamačiusios Šias Vestuvines Sukneles Iš Karto Užsimanysit Ištekėti! Straipsniai

Jaunikis gali dėvėti, kad ir lininį maišą – vis tiek visų akys nukreiptos į nuotaką! Kviečiame pamatyti pačias įspūdingiausias vestuvines sukneles, kurias pavyko užfiksuoti fotografams!

Brolių Ir Seserų Atkurtos Vaikystės Nuotraukos Pradžiugins Jūsų Dieną Straipsniai

Kai kurie broliai ir seserys puikiai sutaria nuo vaikystės ir augdami kartu nuveikia daugybę linksmų dalykų. Vienas tokių – atkurtos vaikystės nuotraukos!

10+ Įspūdingiausių Apleistų Vietų Žemėje Straipsniai

Nekilnojamas turtas nėra pigus, o pastatyti namą apskritai nėra paprasta, tad kodėl kai kurie pastatai paliekami apleisti ir jiems leidžiama paprasčiausiai sugriūti?

Nesėkmės Virtuvėje: Lūkesčiai Ir Realybė Straipsniai

Mūsų laimei, šie žmonės pakankamai drąsūs, kad pasidalintų savo nesėkmėmis internete ir mus nustebintų. Štai keletas linksmiausių jiems nutikusių „avarijų“!

Turi Katę? 10 Moksliškai Įrodytų Argumentų, Kodėl Tai Yra Gerai! Straipsniai

Paruošėme 10 argumentų, kuriuos patvirtino mokslininkai, kodėl turėti katę yra naudinga. Tad perskaitykite juos ir toliau „tarnaukite“ savo švelniakailiams ponams.

9 Dalykai, Kuriuos Turi Žinoti, Kad Išgyventum Branduolinį Karą Straipsniai

Didžiąją Šaltojo karo dalį žmonės gyveno įtampoje ir baimėje dėl branduolinio ginklo panaudojimo galimybės. Laimei, šį karą išgyvenome ir pavojingas ginklas nebuvo panaudotas.

Kaip Apskaičiuoti Procentus? Straipsniai

Įdomus Ir Neįprastas Būdas Skaičiuoti Tikrai Palengvins Jums Gyvenimą!

Išlepinta Gėjų Dukrelė: Milijono Dolerių Vertės Rūbai, Tūkstančiai – Kišenpinigių Straipsniai

Saffron Drewitt-Barlow gyvenimas primena tikrų tikriausią pasaką. Ji taip pat bene labiausiai išlepintas vaikas visoje karalystėje...

„Katė-Slaugė“ Suminkštins Jūsų Širdis Straipsniai

Kačiukui Reidmenui buvo vos dveji mėnesiai, kai jis sunkiai susirgo. Po kurio laiko jį priglaudė veterinarai, ir šis juodas katinėlis tapo jų padėjėja-slauge.

Ar Tai Įmanoma? Berniuko Plaukai Pavirto Varvekliais Straipsniai

Berniukas iš Kinijos tapo interneto sensacija, kai jo nuotraukos, kuriose matosi, kad vaiko plaukai sušalę į ledą, paplito socialiniuose tinkluose.

Būsite Šokiruoti, Sužinoję, Kodėl Viena Indonezijos Gentis Kasmet Iškasa Mirusiuosius Straipsniai

Kai Lietuvoje miršta žmogus, jam linkima ramaus amžinojo poilsio, tačiau Indonezijoje esančios salos Sulavesi gyventojai pasakytų, kad tai visiška nesąmonė.

Štai Kodėl Meškėnai Yra Nuostabiausi Gyvūnai Pasaulyje Straipsniai

Meškėnai labai mieli! Visiems patinka meškėnai, net ir tiems, kurie mielai iš jų pasisiūtų stilingą ir šiltą kepurę...

„Apvalių“ Formų Modelis Atkūrė Apsinuoginusių Įžymybių Nuotraukas Straipsniai

Livija Matthews ryžosi įrodyti, kad nestandartinės kūno formos netrukdo būti žaviu modeliu. Norėdama tai įrodyti, ji atkūrė apsinuoginusių įžymybių nuotraukas.

Nuotrauka, Kurioje Senelis Šalia Vėžiu Sergančios 5 Metų Anūkės, Sugraudins Iki Ašarų Straipsniai

Seanas Petersonas serga šonine amiotrofine skleroze (motorinių neuronų liga). Jis beveik negali kalbėti, tačiau jo emocijas išduoda ašaros – penkiametė vyro anūkė serga vėžiu.

Nepatikėsit Princesės Šarlotės Panašumu Į Karalienę Elžbietą Vaikystėje Straipsniai

Princesės Šarlotės ir karalienės Elžbietos panašumas užgniaužia kvapą!

„Žmogaus-Katino“ Nuotraukos Šokiravo Visuomenę Straipsniai

Internete buvo paviešintos nuotraukos, kuriose nufotografuotas gyvūnas, panašus į žmogaus ir katino hibridą.