12 Įprastų Dalykų, Kurių Reikšmės Nežinome

Kai kurie dalykai gyvenime tokie įprasti, kad, atrodo, jų nė nepastebime. Jų funkcija yra aiški ir suprantama, tačiau ne visų... Kartais nežinome, kodėl kai kurie dalykai apskritai egzistuoja arba kokia jų paskirtis.

Nežinojome iki šiol! Jei skaitai šį straipsnį – šiaip tai ir taip aišku, kad skaitai – sužinosi, kodėl egzistuoja kai kurie dalykai ir kam jie skirti. Dabar savo žiniomis nustebinsi net ir labiausiai pasipūtusius savo giminaičius ar mažus vaikus... Kas nenori būt už juos gudresnis?

1

Vaisių lipdukai

Vaisių lipdukai žymi šalį ir gamintoją, tačiau turėtum žinoti, ką reiškia ant jų esantys skaičiai. Jei ant vaisiaus esančiame numeryje yra 4 skaičiai, prasidedantys 4, reiškia, kad vaisius apipurkštas pesticidais. 5 skaičiai, prasidedantys 9? Reiškia, kad vaisius užaugo organiškai. 5 skaičiai, prasidedantys 8? Šis vaisius genetiškai modifikuotas.

source

2

Skylutė spurgoje

Šiandien spurgos gaminamos įvairiausių rūšių ir formų, tačiau seniau dėl prastų technologijų būdavo sudėtinga nustatyti, ar vienodai iškepė spurgos kraštai ir vidurys. Paprastai, spurgos vidurys likdavo žalias. Tad per vidurį buvo padaroma skylutė, kurios dėka visa spurga iškepdavo vienodai.

source

3

Taškeliai ant stiklo

Ar esate pastebėję, kad automobilių stiklus „nusėję“ juodi taškeliai, kurie ryškiausiai matomi langų kraštuose? Šie taškai vadinami fritais. Tai – ant stiklo užtepti ir krosnyje pakaitinti keraminiai dažai. Tokiu būdu gaunamas šiurkštus keraminis paviršius, kuris nenusiplauna ir atlieka kelias naudingas funkcijas. Jis nuo ultravioletinių spindulių apsaugoja hermetiką, kuriuo tvirtinamas stiklas. Tad stiklas yra įtvirtinamas, pro jį nepatenka drėgmė ir ultravioletiniai spinduliai. Juodi taškeliai taip pat atlieka ir estetinę funkciją – „paslepia“ hermetiko sluoksnį, kuris būtų matomas.

source

4

Akiniai nuo saulės

Pirmuosius akinius nuo saulės išrado Arkties gyventojai, kad apsaugotų akis ir jų neakintų stipriai saulėje blizgantis sniegas. 12 amžiuje šiuo išradimu susižavėjo kinai. Tuo metu akinius nuo saulės šioje šalyje pamėgo dėvėti teisėjai, kurie taip siekdavo paslėpti savo emocijas nuo liudytojų.

source

5

Sąsiuvinio paraštės

Manėte, kad paraštės sąsiuvinyje paliktos, kad būtų smagiau žaisti laivų mūšį? Iš tikro senovėje popierių dažnai mėgdavo graužti pelės ir žiurkės, tad paraštės būdavo paliekamos kaip savotiška apsaugos priemonė – graužikams reikėdavo įdėti daug darbo, kol pasiekdavo tai, kas užrašyta, tad vertingos žinios tokiu būdu būdavo išsaugomos.

source

6

Golfo kamuoliukų nelygumai

Pirmieji golfo kamuoliukai buvo lygaus paviršiaus. Tačiau vėliau golfo žaidėjai suprato, kad geriau sekasi žaisti su kiek padėvėtais kamuoliukais. Gamintojai greitai suvokė, kad iš to galima daugiau uždirbti, tad pradėjo gaminti kamuoliukus, kurie turėjo nelygų paviršių.

source

7

Pusė diržo

Pusė diržo – tai gabalėlis medžiagos ar odos, kurį neretai matome prisiūtą palto ar švarko nugaroje. Pirmiausia jie pradėti naudoti siuvant senovinius karinius paltus. Senais laikais paltai būdavo siuvami daug didesni nei dabar, tad pusę diržo buvo galima atsegti ir iš palto pasidaryti antklodę nakčiai.

source

8

Skylutės spynoje

Spynos dažniausiai kabinamos lauke. Išorėje tvyranti drėgmė nėra naudinga iš metalo pagamintai spynai, tad skylutės spynos apačioje padarytos tam, kad per jas galima būtų įšvirkšti alyvos, norint, kad spyna tvarkingai užsirakintų bei atsirakintų ir ilgai tarnautų.

source

Daugiau!
9

Juostelės ant ausinių kištukų

Ant ausinių kištukų matome 2—3 juosteles. Kiekvienoje juostelėje esantys laideliai eina į abi ausines. Be jų girdėtume garsą tik iš vienos ausinės.

source

10

Įrėžiai ant monetų kraštų

Senovėje žmonės norėdami uždirbti papildomų pinigų, nukirsdavo monetų kraštus ir parduodavo metalą (kuris tada buvo gana brangus), o apgremžtas monetas toliau naudodavo kaip geras. Valdžiai tai nepatiko, tad 16 amžiuje ant monetų kraštų pradėti daryti įrėžiai, kad matytųsi, ar jos nebuvo „apkarpytos“, siekiant pasipelnyti.

source

11

Nagų odelės

Odelės yra kietesnis odos sluoksnis prie nago pradžios. Jos apsaugo nagą nuo infekcijų, tad nešalinkite jų!

source

12

R-simbolis

R raidė apskritime reiškia, kad prekinis ženklas yra oficialiai užregistruotas JAV patentų biure. Tad jeigu kažkas mėgins nukopijuoti tam tikrą prekę, gali atsidurti teisme.

source

Komentarai

Mokslininkų Teigimu, Žmonės Labiau Myli Šunis Nei Kitus Žmones Straipsniai

Ar savo augintinį mėgsti labiau už kai kuriuos žmones? Ką gi, tu nesi išimtis! Mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad žmonės gyvūnams jaučia labiau teigiamus jausmus nei kitiems žmonėms.

89-etė Močiutė Tapo Priklausoma Nuo... Asmenukių! Straipsniai

Žinot, kas sako, kad technologijos skirtos jaunimui? Vyresni žmonės, kurie nemoka linksmintis. Tik ne 89-erių metų japonė Kimiko Nishimoto — ši močiutė iš gyvenimo ima viską!

Kūdikis Puikiai Atkūrė Savo Dėdės Modelio Nuotraukas Straipsniai

„Nufotografavau savo sūnų ir supratau, kad galiu garantuoti, jog mano brolis Aris tokią pačią nuotrauką bus paskelbęs savo Instagram paskyroje.“

Nestandartinių Formų Modelis Metė Iššūkį Tradiciniams Grožio Standartams Straipsniai

Nestandartinių dydžių modelis Tabria Majors iš Bruklino (JAV) atkreipė visuomenės dėmesį į „Victoria Secret“ reklaminėje kampanijoje propaguojamus tobulo grožio standartus.

Skęstantį Dvimetį Išgelbėjo Tėvus Apie Nelaimę Perspėjęs Šuo Straipsniai

Šuo – geriausias žmogaus draugas. Su šiuo teiginiu negalėtų nesutikti dvimečio Aleksandro tėvai David Kenney ir Lisa Brockbank.

Tėtis Išgelbėjo Dukrą Nuo Pagrobimo Straipsniai

Tėtis iš Floridos (JAV) sugebėjo sutramdyti ginkluotų paauglių gaują, kuri norėjo pagrobti jo dukrą!

6 Neištikimybės Ženklai, Apie Kuriuos Perspėja Privatus Detektyvas Straipsniai

„Kartais moterys į mane kreipiasi dėl labai keistų įtarimų, tačiau dar keisčiau, kad dažniausiai atliekant tyrimą paaiškėja, jog jos buvo teisios!“

Močiučių Pasakos Ar Vertingi Patarimai? Straipsniai

Šie triukai ne tik elementarūs, bet ir tikrai veiksmingi. Palengvink savo gyvenimą, pasinaudojant šiais senais, bet gerais patarimais!

Britney Spears Savo Tapytą Paveikslą Pardavė Už 10 000 $ Straipsniai

Britney Spears atrado naują talentą – tapyti gėles. Jos paveikslą Las Vegaso gyventojas įvertino 10 000 dolerių. Interneto vartotojai sutrikę...

Garaže, Kur Dirba Tik Moterys, Ne Tik Sutaisys Jūsų Automobilį! Straipsniai

Kai įsivaizduojame garažą, dažniausiai mums prieš akis išnyra daugybė prakaituotų, tepaluotų ir išsipurvinusių vyrukų, kurie, palinkę po automobilio kapotu, kažką krapšto...

Ko Tik Nenutinka, Kai Geriausia Draugė – Tavo Vyriausioji Pamergė Straipsniai

Štai kas nutinka, kai tavo vyriausioji pamergė – tavo geriausia draugė. Vyro reakcija buvo nepakartojama!

Neapsakomas Žmonių Žiaurumas: Vyras Šunį Išmetė Į Jūrą Straipsniai

Nepaaiškinamas ir žiaurus kurtų veislės šuns savininko poelgis. Atsitiktiniai praeiviai buvo šokiruoti!

Šokoladas Ir Raudonasis Vynas Padės Sumažint Veido Raukšlių Kiekį Straipsniai

Jaučiatės nesmagiai, nes kas vakarą išgeriate taurę vyno ir suvalgote gabalėlį šokolado? Ką gi, žinokite, kad tai jokia problema!

10+ Linksmų Patarimų, Kurie Jus Prajuokins Straipsniai

Pristatome patarimus, kurie absoliučiai nenaudingi, bet tuo pačiu genialūs! Ar gali būti, kad jie tokie kvaili, jog nepakartojami? Įsitikink!

Praėjus 21 Metams, Rastas Pagrobtas Vaikas Straipsniai

Už širdies griebianti istorija šokiruos, tačiau istorijos pabaiga prilygs stebuklui!

10 Makiažo Triukų, Kurie Paslėps Nuovargio Žymes Straipsniai

Kaip visus apmauti, kad gerai pailsėjai, nors nesudėjai nė bluosto? Tau padės šie makiažo triukai!

Ežiukas Išsiruošė Į Nepakartojamą Turistinį Žygį Straipsniai

Metas išsiruošti į turistinį žygį kartu su Instagramo žvaigžde, mieliausiu pasaulyje ežiuku, vardu Azuki!

25 Dalykai, Lavinantys Protą Straipsniai

Žinome, kad egzistuoja daugybė tų pačių sporto pratimų variantų, kad sportuojančiam žmogui nebūtų nuobodu, taip pat ir mūsų smegenys turėtų būti mankštinamos skirtingais būdais.

Blizgantys Dryžiai Ant Odos – Paskutinis Mados Klyksmas! Straipsniai

Pažvelk į naują, keistą madą! Pristatome bizgančius dryžius!

Manė, Kad Uodo Įkandimas, Pasirodo – Pavojinga Opa Straipsniai

Amalia internete pasidalijo savo dukters istorija, kad perspėtų kitus žmones. Jos dukrytė užsikrėtė Buruli opa!

Kaip Ši Mama Valgo Šlamštmaistį Ir Išlieka Liekna? Straipsniai

Ši mama valgė, ką norėjo, ir nepriaugo nė gramo!

4 Elgesio Tipai, Prognozuojantys Apie Skyrybas Straipsniai

Žmonės skiriasi dėl įvairiausių priežasčių, kurios dažnai būna sudėtingos ir neretai baigiasi tragiškai. Ar kada skyrybos buvo linksmos?

12 Gudrybių, Padėsiančių Geriau Išskalbti Rūbus Straipsniai

Gyvenimas nelengvas, net jei nereik skalbt ir tvarkyt kambarių, bet galiausiai vis tiek kažkada tenka tai daryti. Kodėl negalėtų rūbai išsiskalbti patys ir išsilyginti? Kodėl?

5 Taškai, Kuriuos Reikėtų Masažuoti, Norint Nuramint Verkiantį Kūdikį Straipsniai

Deja, bet kūdikiai labai dažnai verkia dėl visiškai nepaaiškinamų priežasčių. Tačiau galima jiems padėti ir sumažinti jų stresą raminamuoju masažu.