„Laukinėse Šeimose“ Vaikams Leidžiama Nesilaikyt Taisyklių Ir Neit Į Mokyklą

Ronslių šeima iš Jorkšyro (Jungtinė Karalystė) dalyvavo televizijos šou „Laukinės šeimos“. Galite pamanyti, kad tai dokumentinis filmas apie žmones, kurie gyvena miškuose, nepaliestuose civilizacijos. Tačiau klysite, nes tai šeima, kuri gyvena mieste, tačiau auklėdama vaikus neriboja jų beveik jokiomis taisyklėmis. Kirpėja Gema ir jos vyras virėjas Luisas augina 7 vaikus nuo vienerių iki 13 metų ir laiko save jų gyvenimo „tarpininkais“.

„Iš pat pradžių žinojome, kad nenorime būti tokiais tėvais, kuriuos matai parduotuvėje šaukiančius ant savo vaikų. Jautėme, kad turime leisti savo vaikams vystytis kaip asmenybėms, patiems daryti sprendimus. Tad jei jie nori pasidaryt čiuožyklą iš čiužinio, mes jiems padedame ją pasidaryti, pasirūpindami, kad nuo čiuožyklos jie saugiai nusileistų ant apačioje padėtų pagalvių“,- teigė Gema.

Rawnsley family

„Aš kirpėja“,- sako Gema, pasakodama apie tai, kodėl leidžia savo vaikams eksperimentuoti su savo plaukais. „Juk vaikams smalsu. Aš pati parodžiau Perlai, kaip įjungti kirpimo mašinėlę ir kaip su ja elgtis. Galbūt daugelis tėvų neleistų to daryti, bet aš su tuo nesutinku. Pati sau kirpdama plaukus ji mokosi savarankiškumo, tai skatina jos kūrybiškumą, gerina motorinius gebėjimus. Ji visai neblogai nusikirpo plaukus, bet jeigu jai ir nebūtų pavykę, aš vis tiek ją būčiau pagyrusi, nes noriu, kad mano vaikai didžiuotųsi dėl visko, ką pasiekė. Tai skatina jų pasitikėjimą savimi.“

Rawnsley family

„Netiesa, kad mūsų šeimoje nėra taisyklių – tikrai neleisčiau jiems šokti per langą su guma. Mes tiesiog nereikalaujame laikytis tokių taisyklių, kurios, mūsų nuomone, yra nereikšmingos. Mes manome, kad mūsų visuomenė užsiciklino ir draudžia vaikams daugelį dalykų, net nesusimąstydama, kodėl?“,- savo filosofija internete pasidalijo Gema. Kita naujovė, kurią šeima taiko savo gyvenime – neleidžia vaikų į mokyklą. Jų vaikai nedaro namų darbų, o visko mokosi organiškai. „Nors pagal akademinį vertinimą jie atsilieka nuo bendraamžių, bet aš dėl to nesijaudinu. Egzaminais vertinama vaikų atmintis, o ne protas“,- teigė moteris, duodama interviu.

Rawnsley family

Džena Presli (38 m.) iš Viltšyro (Jungtinė Karalystė) turi keturis vaikus ir ne visus iš jų leido į mokyklą. Jos vyriausiasis sūnus Dilanas, kuriam dabar 20 metų, ėjo į mokyklą ir augo, kaip visi „normalūs“ vaikai. Sūnus Arčis (13 m.) taip pat ėjo į mokyklą, tačiau, kai jam buvo 7 metai, iškilo problemų. „Jis nekentė mokyklos, o galiausiai jam išsivystė depresija. Mano artimoje aplinkoje jau anksčiau buvo sergančiųjų depresija, tad aš lengvai atpažinau šią ligą. Aš tiesiogine žodžio prasme turėdavau sūnų tempti laiptais žemyn, kad jis spėtų į autobusą, vežantį į mokyklą. Tai galėjo būt interpretuojama kaip vaiko skriaudimas“,- pasakojo moteris žiniasklaidos atstovams.

Jenna Presley and her family

Galiausiai Džena nusprendė leisti savo sūnui nelankyti mokyklos. Iš pradžių ji siekė, kad Arčio rutina namie primintų mokyklą – jis turėjo laikytis tvarkaraščio, tačiau sūnus tam priešinosi. Po kurio laiko moteris pasidavė ir leido sūnui pačiam nuspręsti, ką jis nori mokytis, ir jis pasirinko būgnus. „Mes peržiūrėjome daugybę vaizdo įrašų, kuriuose groja būgnininkas Keitas Mūnas. Mano sūnus tarsi pabudo iš letargo miego — pagaliau jis darė tai, kas jam labai patiko. Nuo to laiko jis taip pat savarankiškai mokėsi žongliruoti ugnimi ir į taikinį mėtyti peilius“,- savo patirtimi dalijosi Džena.

Jenna Presley and her family

„Mano vaikas tiesiog pražydo. Jis pradėjo pasitikėti savimi ir tapo savarankiškas. Dabar jis visiškai kitas žmogus“,- sakė moteris. Berniukas taip pat mokosi skaityti ir rašyti, tačiau kiti šeimos nariai nėra patenkinti tokiu vaiko ugdymu. Jo tėvas, kuris negyvena kartu su šeima, teigia, kad dėl tokio vaiko ugdymo su juo nebuvo pasitarta, ir jis jam nepritaria. Arčio močiutė apkaltino Dženą, kad ši griauna savo sūnaus gyvenimą. Net Dženos tėvas jos nepalaikė ir pasamdė berniukui korepetitorių. Tačiau moteris teigia, kad savo kitų vaikų taip pat žada neleisti į mokyklą ir augins juos taip, kad jie jaustųsi laimingi.

Jenna Presley and her family

Komentarai

Daugiau Testų