12 Įprastų Dalykų, Kurių Reikšmės Nežinome

Kai kurie dalykai gyvenime tokie įprasti, kad, atrodo, jų nė nepastebime. Jų funkcija yra aiški ir suprantama, tačiau ne visų... Kartais nežinome, kodėl kai kurie dalykai apskritai egzistuoja arba kokia jų paskirtis.

Nežinojome iki šiol! Jei skaitai šį straipsnį – šiaip tai ir taip aišku, kad skaitai – sužinosi, kodėl egzistuoja kai kurie dalykai ir kam jie skirti. Dabar savo žiniomis nustebinsi net ir labiausiai pasipūtusius savo giminaičius ar mažus vaikus... Kas nenori būt už juos gudresnis?

1

Vaisių lipdukai

Vaisių lipdukai žymi šalį ir gamintoją, tačiau turėtum žinoti, ką reiškia ant jų esantys skaičiai. Jei ant vaisiaus esančiame numeryje yra 4 skaičiai, prasidedantys 4, reiškia, kad vaisius apipurkštas pesticidais. 5 skaičiai, prasidedantys 9? Reiškia, kad vaisius užaugo organiškai. 5 skaičiai, prasidedantys 8? Šis vaisius genetiškai modifikuotas.

source

2

Skylutė spurgoje

Šiandien spurgos gaminamos įvairiausių rūšių ir formų, tačiau seniau dėl prastų technologijų būdavo sudėtinga nustatyti, ar vienodai iškepė spurgos kraštai ir vidurys. Paprastai, spurgos vidurys likdavo žalias. Tad per vidurį buvo padaroma skylutė, kurios dėka visa spurga iškepdavo vienodai.

source

3

Taškeliai ant stiklo

Ar esate pastebėję, kad automobilių stiklus „nusėję“ juodi taškeliai, kurie ryškiausiai matomi langų kraštuose? Šie taškai vadinami fritais. Tai – ant stiklo užtepti ir krosnyje pakaitinti keraminiai dažai. Tokiu būdu gaunamas šiurkštus keraminis paviršius, kuris nenusiplauna ir atlieka kelias naudingas funkcijas. Jis nuo ultravioletinių spindulių apsaugoja hermetiką, kuriuo tvirtinamas stiklas. Tad stiklas yra įtvirtinamas, pro jį nepatenka drėgmė ir ultravioletiniai spinduliai. Juodi taškeliai taip pat atlieka ir estetinę funkciją – „paslepia“ hermetiko sluoksnį, kuris būtų matomas.

source

4

Akiniai nuo saulės

Pirmuosius akinius nuo saulės išrado Arkties gyventojai, kad apsaugotų akis ir jų neakintų stipriai saulėje blizgantis sniegas. 12 amžiuje šiuo išradimu susižavėjo kinai. Tuo metu akinius nuo saulės šioje šalyje pamėgo dėvėti teisėjai, kurie taip siekdavo paslėpti savo emocijas nuo liudytojų.

source

5

Sąsiuvinio paraštės

Manėte, kad paraštės sąsiuvinyje paliktos, kad būtų smagiau žaisti laivų mūšį? Iš tikro senovėje popierių dažnai mėgdavo graužti pelės ir žiurkės, tad paraštės būdavo paliekamos kaip savotiška apsaugos priemonė – graužikams reikėdavo įdėti daug darbo, kol pasiekdavo tai, kas užrašyta, tad vertingos žinios tokiu būdu būdavo išsaugomos.

source

6

Golfo kamuoliukų nelygumai

Pirmieji golfo kamuoliukai buvo lygaus paviršiaus. Tačiau vėliau golfo žaidėjai suprato, kad geriau sekasi žaisti su kiek padėvėtais kamuoliukais. Gamintojai greitai suvokė, kad iš to galima daugiau uždirbti, tad pradėjo gaminti kamuoliukus, kurie turėjo nelygų paviršių.

source

7

Pusė diržo

Pusė diržo – tai gabalėlis medžiagos ar odos, kurį neretai matome prisiūtą palto ar švarko nugaroje. Pirmiausia jie pradėti naudoti siuvant senovinius karinius paltus. Senais laikais paltai būdavo siuvami daug didesni nei dabar, tad pusę diržo buvo galima atsegti ir iš palto pasidaryti antklodę nakčiai.

source

8

Skylutės spynoje

Spynos dažniausiai kabinamos lauke. Išorėje tvyranti drėgmė nėra naudinga iš metalo pagamintai spynai, tad skylutės spynos apačioje padarytos tam, kad per jas galima būtų įšvirkšti alyvos, norint, kad spyna tvarkingai užsirakintų bei atsirakintų ir ilgai tarnautų.

source

Daugiau!
9

Juostelės ant ausinių kištukų

Ant ausinių kištukų matome 2—3 juosteles. Kiekvienoje juostelėje esantys laideliai eina į abi ausines. Be jų girdėtume garsą tik iš vienos ausinės.

source

10

Įrėžiai ant monetų kraštų

Senovėje žmonės norėdami uždirbti papildomų pinigų, nukirsdavo monetų kraštus ir parduodavo metalą (kuris tada buvo gana brangus), o apgremžtas monetas toliau naudodavo kaip geras. Valdžiai tai nepatiko, tad 16 amžiuje ant monetų kraštų pradėti daryti įrėžiai, kad matytųsi, ar jos nebuvo „apkarpytos“, siekiant pasipelnyti.

source

11

Nagų odelės

Odelės yra kietesnis odos sluoksnis prie nago pradžios. Jos apsaugo nagą nuo infekcijų, tad nešalinkite jų!

source

12

R-simbolis

R raidė apskritime reiškia, kad prekinis ženklas yra oficialiai užregistruotas JAV patentų biure. Tad jeigu kažkas mėgins nukopijuoti tam tikrą prekę, gali atsidurti teisme.

source

Komentarai

Daugiau Testų