15 Patarimų, Kaip Protingai Apsipirkti!

Mūsų laimei kol kas oras neapmokestintas, tad kvėpuojame nemokamai... Už vandenį juk mokame, o alkis mus taip pat priverčia pakratyti pinigines. Tačiau, ar žinojote, kad tam tikrų taisyklių laikymasis apsiperkant padės sutaupyti? Išmėginkite šiuos nesudėtingus patarimus!

1

Visada Sudarykite Pirkinių Sąrašą

Planuokite savo valgiaraštį ir užsirašykite, kokius patiekalus žadate gaminti kiekvieną savaitės dieną. Tuomet apgalvokite, kokių ingredientų ir kiek reikės. Galite net sudaryti produktų lentelę, jei mėgstate planuoti racionaliai. Kai žinosite, ko jums tikrai reikia ir apsipirkinėsite pagal planą, neįsigysite nereikalingų dalykų. Nepirkite nieko, ko nėra jūsų sąraše – to paties mokykite ir savo šeimos narius.

source

2

Niekada Neikite Į Parduotuvę Alkani!

Jei apsipirkinėsite, kai jus kankina alkis, akys greičiausiai nukryps į nesveiką greitąjį maistą ar pusfabrikačius arba visko prisipirksite tiek daug, kiek nepajėgsite suvalgyti. Neleiskite, kad skrandis jus apgautų – prieš eidami į parduotuvę pavalgykite ir apsipirkdami griežtai laikykitės savo pirkinių plano!

source

3

Nustatykite Biudžetą

Turite nustatyti konkrečią ribą, kiek galite išleisti savo pirkiniams. Tegul tai tampa jūsų apsipirkimo plano dalimi – jei pasitikrinsite kainas internete, žinosite, kiek iš viso kainuos tai, ką suplanavote nusipirkti. Galite pagudrauti prieš save – suskaičiuokite, kiek kainuos pirkiniai iš jūsų sąrašo ir į parduotuvę pasiimkite tik tiek pinigų, kiek visa tai kainuos. Kai žinosite, kad neturite nė cento daugiau, nekils pagunda nusipirkt kokią nukainotą ar neplanuotą prekę!

source

4

Sudarykite Ilgo Galiojimo Produktų Sąrašą

Kai kurių ilgo galiojimo produktų visada reikia turėti spintelėje, pavyzdžiui, cukraus, miltų, kruopų, makaronų. Susidarykite turimų produktų sąrašą ir kai jų sumažės, stebėkite akcijas bei nusipirkite tų produktų, kurių likę nedaug.

source

5

Apsipirkite Didmeninės Prekybos Parduotuvėse

Negendančių maisto produktų ar priemonių, pavyzdžiui, tualetinio popieriaus, dantų pastos, druskos ar ryžių galite įsigyti daugiau apsipirkdami didmeninės prekybos parduotuvėse ir sandėliuoti tamsiame kambarėlyje, kol jų prireiks. Perkant didmena įprastai viskas kainuoja pigiau, tik įsigykite tuos dalykus, kuriuos tikrai naudojate. Jei namuose turite didelį šaldiklį, didmeninės prekybos parduotuvėse galite įsigyti įvairių maisto produktų, kuriuos galėsite užšaldyti ir atšildyti tada, kai norėsite kažką iš jų gaminti.

source

6

Šaldytos Daržovės

Šaldytos daržovės ilgą laiką išlieka nesugedusios ir maistingos. Jas sveika valgyti ir lengva paruošti.

source

7

Veskite Maisto Kainų Žurnalą

Fiksuokite produktų, kuriuos dažnai perkate, kainas specialiame žurnale. Skaičiuokite maistui išleidžiamus pinigus ir pasižymėkite tai šiame žurnale. Taip galėsite stebėti savo išlaidas ir matyti, kada sutaupėte, o kada išleidote daugiau.

source

8

Valgykite Mažiau Mėsos

Mėsa yra gana brangus maisto produktas. Galite valgyti mažesnius jos kiekius, jei į savo maisto racioną įtrauksite mėsos ir daržovių pyragą ar gaminsite makaronus su mėsa ir padažu. Keletą kartų per savaitę maitintis tik daržovėmis sveika ir padeda sutaupyti. Tiesa Viduržemio jūros dieta naudinga ne tik jums, bet ir visai planetai, nes mėsos perdirbimui sunaudojama daug išteklių. Pavyzdžiui, yra paskaičiuota, kad auginant galvijus ir vėliau perdirbant mėsą, apie 30 gramui mėsos sunaudojami net 400 litrai vandens, o tai yra maždaug penkis kartus daugiau nei reikia norint išauginti saują migdolų.

source

9

Į Darbą Pietus Neškitės Iš Namų

Pietūs nėra pigus malonumas, ypač jei pietaujate kavinėse ar restoranuose. Paskaičiuokite, kokia suma susidaro per metus ir labai nustebsite! Štai kodėl turėtumėte neišmesti vakarienės likučių, o iš jų pasigaminti pietus kitai dienai ir neštis juos į darbą. Taip pat galite vakare susitepti sumuštinius, per naktį juos palikti šaldytuve, o ryte tereiks juos įsidėti į maišelį ir neštis į darbą.

source

10

Maistas Kelioms Dienoms

Galite pasigaminti daugiau maisto ir jį įdėti į šaldytuvą porcijomis. Kitą dieną sutaupysite laiko, nes vakarienę reikės tik pašildyti, o pirkdami maistą didesniais kiekiais išleisite mažiau pinigų.

source

Daugiau!
11

Įsigykite Troškintuvą

Troškintuvai yra universalūs – juose net galima kepti ar gaminti desertus. Tiesiog supjaustykite kelis ingredientus, sumeskite juos į puodą ir pamirškite – tegul troškinasi. Pamenate, rašėme, kad mėsa brangiai kainuoja? Troškinti galite visus mėsos likučius – šiame puode puikiai gausis daržovių ir mėsos troškinys ar guliašas.

source

12

Išmėginkite Nežinomų Prekių Ženklų Produktus

Taupykite savo finansus pirkdami nežinomų prekinių ženklų miltus, ryžius, cukrų ar druską. Jūs nemokėsite už pakuotę, prekės ženklą ir rinkodarą, o skirtumo tikrai nepajusite, nes produktai bus tokie pat geri, kaip ir žinomų gamintojų.

source

13

Stebėkite Kasos Aparatą

Parduotuvėse dirba žmonės, ne robotai, todėl kartais jie klysta. Atkreipkite dėmesį į įsigyjamų daiktų kainas ir stebėkite, kai kaina mušama į kasą. Kartais gali pasisekti ir kai ką gausite nemokamai, jei pardavėjas užsižiopsos.

source

14

Medžiokite Geriausius Pasiūlymus

Didesni prekybos centrai įprastai leidžia savaitinius akcijų leidinius. Susirinkite juos ir palyginkite kainas. Žinoma, neverta važiuoti į kitą parduotuvę dėl pigesnių vienkartinių nosinių, tačiau jei žadate pirkti daug produktų ar daiktų, galbūt verta pigesnius nusipirkti viename prekybos centre, o kitus kitame.

source

15

Gaminkite Kaip Močiutė

Tai reiškia, kad niekada nieko neišmesite! Visada patikrinkite spinteles ir sunaudokite viską, ką jose randate, kol nesibaigė galiojimo laikas. Gaminkite ir iš tų produktų, kurių galiojimo laikas artėja prie pabaigos. Puikiai pravers troškintuvas, nes jame iš bet kokių turimų produktų paruošite nuostabaus skonio troškinį.

source

Komentarai

Daugiau Testų