6 Nerimą Keliantys Požymiai, Kad Jūsų Kepenys Pažeistos

Kepenys vienas svarbiausių organų, palaikančių jūsų gyvybę. Jos atlieka labai reikšmingą darbą, valydamos kraują ir apsaugodamos organizmą nuo prastų mitybos įpročių padarinių bei maisto pramonėje naudojamų cheminių medžiagų, kurių netrūksta maiste.

Tokį kenksmingą poveikį gali atlaikyti tik kepenys! Kadangi jos atlieka labai svarbų vaidmenį palaikant svarbias organizmo gyvybines funkcijas, tikriausiai, norėtumėte, kad jos ir toliaus sėkmingai veiktų. Štai keletas simptomų, rodančių, kad jūsų organizmo „filtro“ funkcijos sutriko. Jei pastebėjote juos, būtinai apsilankykite pas gydytojus!

source

1

Pageltusios akys

Jei jūsų akių baltymai ar oda pagelto, vadinasi, jūsų organizme padaugėjo pigmento bilirubino, kurio kepenys nebesugeba apdoroti. Šis simptomas sufleruoja apie pavojingą ligą hepatitą (geltą). Kepenų pažeidimus sukelia hepatitas, vėžys, piktnaudžiavimas alkoholiu bei narkotinėmis medžiagomis ir įvairios infekcijos.

source

2

Pasikeitusi šlapimo spalva

Dėl geltos gali patamsėti jūsų išmatų ar šlapimo spalva, tad atkreipkite į tai dėmesį!

source

3

Niežėjimas

Odą gali niežėti dėl kepenų susirgimų (taip pat ir dėl inkstų nepakankamumo, skydliaukės problemų ar vėžio). Paprastai niežti visą kūną, net jei oda atrodo normali.

source

4

Mėlynės

Kepenys gamina kraujo krešėjimui reikalingus baltymus, tad žmonės, kurių kepenys pažeistos, gali sunkiai sustabdyti prasidėjusį kraujavimą, o jų odą nuolat „puošia“ mėlynės.

source

5

Tinstate

Jūsų kojose ir pilvo srityje kaupiasi skysčiai, kai kepenys nebepajėgia tinkamai atlikti savo darbo, o jūs tada pajaučiate, kad tam tikros kūno vietos yra ištinusios.

source

6

Jokių požymių?

Specialistai teigia, kad net pusė sergančiųjų kepenų ligomis nepastebi jokių simptomų. Nežymūs sutrikusios kepenų veiklos požymiai gali būti nuovargis, prastas matymas ar kūno niežėjimas.

source

Komentarai

Daugiau Testų