Būsite Šokiruoti, Sužinoję, Kodėl Viena Indonezijos Gentis Kasmet Iškasa Mirusiuosius

Kai Lietuvoje miršta žmogus, jam linkima ramaus amžinojo poilsio, tačiau Indonezijoje esančios salos Sulavesi gyventojai pasakytų, kad tai visiška nesąmonė. Kasmet Toraja genties žmonės švenčia „Ma‘nene“ – išvertus tai reikštų „Mirusiųjų valymo ceremonija“. Šeimos keliauja į kapines, iškasa savo mirusių artimųjų kūnus, nuvalo juos, aprengia naujais drabužiais ir kartu su jais keliauja po kaimą.

Indonezija – musulmoniška valstybė, tačiau Toraja genties atstovai – krikščionys protestantai. Kai kurie jų vis dar praktikuoja senovines animistų tradicijas. Torajų bažnyčia mėgino uždrausti archajišką „Ma‘nene“ šventę, tačiau protėvių tradicijos giliai įsišaknijusios šios genties kultūroje.

source

Toraja genties žmonėms mirtis tolygi pasilinksminimui. Mirusieji mumifikuojami ir paguldomi į išpuoštus spalvingus karstus, kurie laikomi namuose. Čia jie praleidžia mėnesius ar net metus, kol būna palaidojami, nes šeima per tą laiką privalo surinkti kuo didesnę pinigų sumą, kad galėtų surengti iškilmingą laidotuvių šventę. Tiesą sakant, kai kurios šeimos įklimpsta į dideles skolas, kad tik šventė būtų kuo įspūdingesnė!

source

Prieš laidotuves giminaičiai ilgai šnekasi su savo mirusiais artimaisiais, siūlo jiems maistą ir gėrimus bei kartu su jais dalyvauja giminių susibūrimuose.

source

source

source

source

source

Daugiau!

Komentarai

Daugiau Testų