Saloje Ištirpus Ledui Baltasis Lokys Mirė Iš Bado

Daugelis ne kartą girdėjo apie klimato atšilimą ir kad dėl to tirpsta ašigalių ledynai bei kyla vidutinis jūros lygis. Tačiau tai tik abstrakčios žinios. Kviečiame pažiūrėti fotografo Polo Nicklen ir „Sea Legacy“ kūrėjų vaizdo siužetą, kuriame viskas pavaizduota labai aiškiai. Tuo įsitikinsite, kai pamatysite iš bado mirštantį baltąjį lokį Bafino saloje (Kanada), kurioje ištirpo ledas.

„Stovėjome, verkėme ir filmavome, o ašaros tekėjo mūsų skruostais“,- sakė Polas, užaugęs Šiaurės Kanadoje ir nuo mažens pažįstamas su baltaisiais lokiais, tačiau ne tokiais, kurių šonkauliai kyšo, o kailis nuplikęs iš bado.

Lokys pargriūna ant žemės išlaižęs skardinę, kurią paliko žvejai. Žmonės klausinėjo Polo, kodėl jis nepadėjo vargšui gyvūnui? „Žinoma, kad norėjau tai padaryti, tačiau juk nevaikštau ir nesinešioju tonos mėsos bei ginklo su migdomaisiais. Be to, šerti baltuosius lokius Kanadoje draudžiama!“

Paul Nicklen

„Norėjau, kad žmonės pamatytų, kaip tai atrodo. Mokslininkai teigia, kad lokiai išnyks. Jie mirs iš bado“,- Polas norėjo šokiruoti žmones, kad jie norėtų kažką keisti.

Baffin Island, Canada

„Štai kaip atrodo badaujantis lokys. Baltieji lokiai įprastai medžioja ant ledo, kadangi ant ledo lyčių ilsisi pagrindinis jų maistas – ruoniai. Jie labai retai išlipa ant kranto“.

source

Ir nors įprasta, kad lokiai prasčiau maitinasi vasaros metu, dėl klimato pasikeitimų laikotarpiai be ledo vis ilgėja, būtent dėl šios priežasties, mokslininkų teigimu, lokiai priversti badauti.

source

Komentarai

Daugiau Testų